Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Menu

FAQ

1. Jak zamówić saunę?

montaż sauny

Jeżeli planują Państwo zakup sauny w naszej firmie, prosimy o kontakt telefoniczny, aby uzgodnić termin spotkania w celu dokonania niezbędnych pomiarów. Kiedy jesteśmy już umówieni, odwiedza Państwa nasz specjalista, który po zwymiarowaniu pomieszczenia, pomaga w rozplanowaniu kabiny uwzględniając życzenia Klienta. Dojazd na pomiar do 100km od Poznania jest bezpłatny. Powyżej tej odległości pobieramy opłatę za dojazd, która jest odejmowana od końcowej wartości, jeśli zdecydują się Państwo na zakup sauny w naszej firmie. Jeżeli akceptujecie Państwo nasz projekt, podpisujemy umowę. Mogą również Państwo przesłać nam dokładny rysunek pomieszczenia przeznaczonego na saunę, uwzględniając wszystkie szczegóły (okna itp.), informacje dotyczące dachu (kopertowy czy skosy), jeśli sauna ma zostać zamontowana na poddaszu. Oczywiście, również i w tym przypadku dojedziemy bezpłatnie na pomiary. Jeżeli jednak mieszkają Państwo za granicą i nie są w stanie dostarczyć nam rysunku, koszt dojazdu na pomiary, leży po Państwa stronie.

Istnieje również możliwość złożenia zamówienia faxem lub podczas osobistych odwiedzin w naszej firmie. Czas realizacji zamówienia wynosi 14-30 dni. Jednakże zawsze staramy się dostosować do Państwa oczekiwań i - w miarę możliwości - uzgadniamy optymalny dla Państwa termin montażu.

2. Co muszę przygotować przed instalacją sauny?

Inwestor jest zobowiązany do: 

  • położenia płytek w obrysie sauny
  • doprowadzenia zasilania (w zależności od wielkości sauny zasilanie 1-fazowe lub 3- fazowe)
  • wyprowadzenia przewodu w obrys sauny 3 do 4 mb na zabezpieczeniu  przeciwporażeniowym

Sauna może być zamontowana w piwnicy, w łazience lub w pokoju kąpielowym, na poddaszu (dachy skośne, dachy kopertowe). Dla potrzeb wentylacji wystarczy kratka wentylacyjna lub małe okno.

3. Ile trwa montaż?

Montaż sauny trwa od 3 do 5 godzin wraz z instalacją elektryczną. Po zakończeniu pracy dokonujemy uruchomienia sauny oraz udzielamy przeszkolenia odnośnie użytkowania oraz konserwacji sauny.

4. Jak dbać o saunę?

Jeżeli  jest to sauna do użytku domowego, wystarczy przemyć ławy, oparcia i podgłówki wodą z szarym mydłem, a następnie uruchomić piec i wysuszyć. Natomiast do sauny publicznej  są odpowiednie środki  do dezynfekcji i konserwacji.

Należy pamiętać o położeniu ręczników na ławy. Nie wolno polewać kamieni alkoholem i piwem. Do polewania kamieni służą odpowiednie olejki zapachowe o różnych zapachach, mieszane z wodą.

5. Ile trwa gwarancja?

Gwarancja na nasze sauny wynosi 36 miesięcy, gwarancja na piece, promienniki i sterowanie wynosi 24 miesiące, a gwarancja na akcesoria trwa 12 miesięcy.

6. A jeśli coś nie będzie działać?

 Jeżeli w czasie trwania gwarancji zauważą Państwo jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu sauny, prosimy o kontakt z naszą firmą. Pracownik serwisowy przyjedzie w najszybszym możliwym terminie, a okres gwarancji zostanie wydłużony o czas usunięcia usterki.

Dobre bo polskie

Szybki kontakt

Saunap

60-008 Poznań
ul. Tyniecka 28
(trasa na Wrocław, wjazd od ul. Głogowskiej)

tel. 603 875 433

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaufaj doświadczeniu