Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Menu

Koloroterapia

Koloroterapia, znana również jako chromoterapia, polega na wprowadzaniu barw do organizmu człowieka, które pochłaniane są przez jego ciało, skórę i oczy. Obecnie wiele mówi się o licznych zaletach koloroterapii, tymczasem znana jest ona już od czasów starożytnych.

Działanie poszczególnych barw:

Żółć – jest barwą słońca, promieniującą ciepłem i radością. Kolor żółty wzmacnia także wiarę w siebie i daje pozytywną energię. Żółć zapobiega depresji.

Błękit – jest kolorem godności, spokoju i zaufania. Błękit posiada pozytywny wpływ na koncepcję. Jako kolor, błękit wzmacnia także głębokie emocje.

Czerwień – jest kolorem radości życie. Jest agresywna i zwiększa Wasze libido. Czerwień wzmacnia aktywność i działa jako bodziec wzmacniający się w głębokim stresie.

Zieleń – jest kolorem wewnętrznego uspokojenia i łagodności. Posiada uspokajający wpływ zarówno na nerwy, jak i na serce. Ponadto stwierdzono, że zieleń ma dodatni wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego. Zieleń wzmacnia odmładzający wpływ sauny na skórę. Zieleń jest kolorem nadziei.

Kilka uwag praktycznych:

Seans koloroterapii w saunie trwa 3 razy po 15 minut, natomiast w grocie solnej jest to 45 do 60 minut.

Wyświetlane kolory zmieniają się co 4 minuty, ale można też ustawić wyświetlanie każdego koloru osobno.

Jeśli posiadasz przydomową saunę lub grotę możesz dokupić i zamontować koloroterapię. Montaż jest dość prosty - potrzebne jest jednofazowe zasilanie prądu, również na zabezpieczeniu przeciwporażeniowym.

Dobre bo polskie

Szybki kontakt

Saunap

60-008 Poznań
ul. Tyniecka 28
(trasa na Wrocław, wjazd od ul. Głogowskiej)

tel. 603 875 433

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaufaj doświadczeniu